Dajemy szansę

Dajemy szansę

Celem projektu pt. „Dajemy szansę” jaki realizujemy od 1 lutego do 30 listopada 2024 r. jest podjęcie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Program skierowany jest do mieszkańców Gminy Siedlce. Będziemy prowadzić działania takie jak: konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych, konsultacje indywidualne dla współuzależnionych, porady psychologiczne, grupę warsztatową „Programu rozwoju osobistego osób współuzależnionych”, szkolenie dla nauczycieli, wychowawców oraz dyżur edukatora profilaktyki uzależnień. Poprzednie lata pokazały nam, że istnieje duża grupa osób, które chętnie uczestniczą w naszych działaniach.

W 2024 roku proponujemy przeszkolenie nauczycieli, wychowawców, pedagogów w dwóch szkołach oraz utworzenie grupy terapeutycznej, zwiększenie liczby godzin konsultacji indywidualnych oraz zwiększenie liczby godzin porad edukatora profilaktyki uzależnień.

Swoimi działaniami dajemy możliwości poprawy jakości życia osób uzależnionych oraz rozwoju i profesjonalnej pomocy osobom współuzależnionym, dorosłym członkom rodzin osób pijących szkodliwie i wszystkim tym, których problem alkoholu w jakikolwiek sposób dotyka.

Możesz – jeśli chcesz

Możesz – jeśli chcesz

„Punkt konsultacyjno-rehabilitacyjny Możesz-jeśli chcesz” skierowany jest dla osób dotkniętych uzależnieniem od narkotyków.

To miejsce, gdzie świadczymy profesjonalną pomoc osobom uzależnionym i wszystkim tym mieszkańcom miasta Siedlce, których problem narkomanii w jakikolwiek sposób dotyka.

Nasze działania są cykliczne ponieważ wychodzimy z założenia, że warunkiem zmiany postawy wobec uzależnienia jest regularne utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań tak by umożliwić zastępowanie tych negatywnych pozytywnymi.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2024 i współfinansowany jest ze środków Miasta Siedlce.

Od Nowa

Od Nowa

Nadrzędnym celem Projektu „Punkt konsultacyjno-rehabilitacyjny Od Nowa” jest wzmacnianie działań kształtujących prozdrowotny styl życia ze szczególnym uwzględnieniem redukcji szkód o charakterze rodzinnym, społecznym i zdrowotnym związanych ze spożywaniem alkoholu. Grupa docelowa to młodzież oraz dorośli dotknięci uzależnieniem lub zagrożeni uzależnieniem, rodzice, rodzina, opiekunowie, osoby współuzależnione.

W Siedlcach odpowiada się na te potrzeby osób uzależnionych, jednak grono odbiorców jest wciąż ogromne. W naszym punkcie chcemy poszerzyć zakres świadczonych usług i uzupełnić, te które już są proponowane w innych placówkach. Przede wszystkim chcemy położyć nacisk na pomoc całej rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową. W warsztatach będziemy pracować nad przystosowaniem psychospołecznym, co w efekcie minimalizuje ryzyko powrotu do destrukcyjnych zachowań.

Bezpłatna pomoc konsultacyjna gwarantuje wsparcie kolejnej grupy odbiorców, którzy razem z nami tworzą społeczeństwo obywatelskie. W naszej pracy psychoterapeutycznej często spotykamy się z trudnościami rodziców z ich dziećmi. Dlatego też przeprowadzimy i w tym roku warsztaty „Szkoły dla rodziców i wychowawców drugi stopień” skierowane przede wszystkim do profesjonalistów aby nauczyć ich jak pomóc rodzicom naprawiać i pogłębiać relacje z dziećmi.

Projekt „Od Nowa” realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2024 r do 31 grudnia 2024 r. i współfinansowany jest ze środków Miasta Siedlce.

Spójrz inaczej

Spójrz inaczej

Od 01.04.2023 r. Stowarzyszenie na rzecz osób dotkniętych chorobą alkoholową, narkomanią i hazardem „Szansa” w Siedlcach realizuje zadanie publiczne finansowane przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach umowy BKO-II.946.10.2023 z dnia 23.04.2023 roku.

Celem zadania jest podejmowanie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym skierowane do mieszkańców województwa mazowieckiego.  Działania skierowane są zarówno do osób dotkniętych uzależnieniem od alkoholu, narkotyków jak i współuzależnionych.

Zostaną zrealizowane następujące działania:

  • Porady psychologiczne
  • Warsztaty profilaktyczne w 3 szkołach
  • warsztaty z elementami psychodramy
  • Warsztaty „Wspomaganie rozwoju duchowego”
Młodzi i pozytywni

Młodzi i pozytywni

Działania projektu „ Młodzi i pozytywni” skierowane są do osób, u których rozpoznano pierwsze objawy zaburzeń lub szczególnie zagrożonych rozwojem problemów wynikających z używania substancji psychoaktywnych, w związku z uwarunkowaniami biologicznymi, psychologicznymi czy społecznymi, osób charakteryzujących się czynnikami ryzyka takimi jak: używanie narkotyków problemowo (bez diagnozy uzależnienia), konflikty z prawem, wychowywanie się w rodzinie z problemem narkotykowym, mieszkańców województwa mazowieckiego z terenów wiejskich, miejsko-wiejskich.
 
Jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu będą warsztaty, które dają młodzieży możliwość swobodnej wypowiedzi i podzielenia się spostrzeżeniami w zakresie dopalaczy i narkotyków pozwalają zorientować się jaką wiedzą na ten temat dysponuje młodzież. Warsztaty zostaną przeprowadzone w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
 
Projekt „ Młodzi i pozytywni” realizowany jest od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r
 
„Zadanie publiczne współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowane w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.”
Szansa wczoraj, dziś i jutro

Szansa wczoraj, dziś i jutro

Alkoholizm jest chorobą bardzo demokratyczną, dotyka zarówno ludzi młodych jak i ludzi w podeszłym wieku, ludzi o wysokim statusie społecznym jak i tych biednych, wykształconych jak również, tych którzy nie zdobyli wykształcenia, ale przede wszystkim zarówno dotyczy kobiet i mężczyzn. Kobiety dużo częściej niż mężczyźni sięgają po alkohol z powodów emocjonalnych, chociażby poradzenia sobie z problemami związanymi z sytuacją domową, wynikających z pełnienia roli matki i żony, ale też przeżywania swoistej dla roli gospodyni domowej formy samotności, związanej często z frustrowanymi potrzebami, takimi jak potrzeba kontaktu z innymi ludźmi, potrzeba samorealizacji, czy też potrzeba zwykłej uważności przez innych członków rodziny.
Mając na uwadze trudności jakie mają kobiety z dotarciem do placówek lecznictwa odwykowego, przyznaniem się w sytuacji ekspozycji społecznej do własnego uzależnienia oferujemy dla nich warsztaty grupowe pt. „Uzależnienie w szpilkach”.
Osobami korzystającymi z działań projektu będą w większości mieszkańcy gmin wiejskich i miejsko wiejskich z terenu województwa mazowieckiego.
Realizacja projektu od 01.01.2024 r. do 31.12 2024
„Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowane w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.”
Wspólna Droga

Wspólna Droga

Projektu „Wspólna droga” realizowany jest  przez Stowarzyszenie na rzecz osób dotkniętych chorobą alkoholową, narkomanią i hazardem SZANSA od 18.04.2023 roku. Jest zadaniem publicznym dofinasowanym ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Realizowanym w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego. Projekt realizowany będzie do 15.12.2023 r. z zachowaniem ciągłości w okresie wakacyjnym.

W ramach projektu Stowarzyszenie Realizuje następujące działania:

  • Indywidualne konsultacje terapeutyczne dla osób współuzależnionych;
  • Grupa wsparcia dla osób współuzależnionych;
  • Indywidualne porady psychologiczne;
  • Dyżur osoby pierwszego kontaktu;
  • Edukator profilaktyki uzależnień 

#Mazowszepomaga#MCPSpomaga#programywsparcia#solidarnośćmazowiecka#MCPS#porozumieniedlatrzeźwości

„Dam radę”

„Dam radę”

Od 01.02.2023 r. Stowarzyszenie Szansa realizuje projekt współfinasowany przez Urząd Gminy Siedlce pt. „Dam Radę”. Celem zadania jest podejmowanie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym skierowane do mieszkańców Gminy Siedlce. Projekt realizowany będzie do 30.11.2023 r. z zachowaniem ciągłości w okresie wakacyjnym.

W ramach projektu podjęte zostaną następujące działania:

– konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych i współuzależnionych

– grupa dalszego zdrowienia dla osób uzależnionych

– porady psychologiczne dla osób uzależnionych, współuzależnionych

 

„MY-WY-ONI”

„MY-WY-ONI”

W ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego z budżetu Urzędu Miasta Siedlce, Stowarzyszenie Szansa od 01.01.2023 r. realizuje działania projektu pt. ” MY-WY-ONI” skierowane do osób dotkniętych uzależnieniem od narkotyków oraz wszystkich tych mieszkańców miasta Siedlce, których problem narkomanii w jakikolwiek sposób dotyka. Projekt realizowany będzie do 31.12.2023 r. z zachowaniem ciągłości w okresie wakacyjnym.

Działania, które będą realizowane to:

– Warsztaty psychoedukacyjne – profilaktyczne dla młodzieży w 5 siedleckich szkołach
– Porady psychologiczne dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów osób współuzależnionych.
– Konsultacje dla osób współuzależnionych
– Warsztaty terapeutyczne z elementami psychodramy dla rodziców, opiekunów
– Psychoterapia – konsultacje indywidualne dla rodziców, opiekunów
– Psychoterapia- konsultacje indywidualne i dla dzieci i młodzieży