Nie zmarnuj swojego życia

Nie zmarnuj swojego życia

„Nie zmarnuj swojego życia!” – od kilku dni na naszym profilu fb pojawiają się regularnie zdjęcia z warsztatów prowadzonych z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

Jest to cykl spotkań warsztatowych zaplanowanych dla ponad 30 szkół z terenu subregionu siedleckiego. Poszczególne prelekcje będą trwały po około 90-120 min. Połączone są pokazem filmowym, koncertem hip-hop z dobrymi wartościami i prelekcją  „Scenariusz Życia”. Czas uzależniony jest od poziomu współpracy młodzieży z prowadzącym (np. zadawanie pytań przez zgromadzonych).  Już teraz wiemy, że jest go zbyt mało, młodzież jest zaskakująco aktywna. Prelekcje są uświadomieniem młodzieży jak wielkim zagrożeniem są nałogi, ale też pokazanie sposobów walki z nimi. W prelekcji wykorzystujemy elementy motywacji do wzmacniania asertywności wobec osób namawiających do zażywania dopalaczy. Pokazany jest również pozytywny  wpływ posiadania pasji i jej wpływu na przyszłość każdego człowieka.

W ramach projektu w gimnazjum w Wiśniewie odbędą się profesjonalne warsztaty muzyczne, na których razem z  uczestnikami nagramy utwór promujący życie bez nałogów. Czas trwania zajęć to okres pięciu miesięcy. W czasie zajęć młodzież jest prowadzona przez wszystkie etapy produkcji muzycznej od powstania podkładu i pisania tekstów po nagranie piosenki w profesjonalnym środowisku. Kolejnym etapem będą warsztaty filmowe na których uczestnicy nagrają profesjonalny teledysk z ekipą filmową do piosenki, która powstała wcześniej. Nad całością czuwa Paweł Przewoźny, MC znany pod pseudonimem Under, twórca filmowy, reżyser i mówca motywacyjny. Przez wielu uznawany za nową nadzieję rapu. Laureat wielu prestiżowych konkursów i festiwali filmowych. W swoim życiu promuje dobre wartości takie jak patriotyzm, wiara i pasja. Trener szkoleń i warsztatów filmowych dla dzieci, młodzieży i seniorów. Współpracuje z wieloma artystami, stowarzyszeniami, fundacjami, firmami i korporacjami. Prowadzi zajęcia profilaktyczne w ośrodkach wychowawczych. Finalista ogólnopolskiego konkursu Hard As a Rock – na najlepszy utwór o Armii Krajowej. Promotor życia bez nałogów. Udowadnia, że pochodzenie, brak pieniędzy i inne trudności nie są w stanie przeszkodzić w spełnianiu marzeń. W swoich kawałkach często porusza trudne tematy omijane przez innych artystów. „Po to robię hip-hop żebyśmy byli lepsi…” Rap traktuje jako pewnego rodzaju misję w pokazywaniu ludziom wartości takich jak wiara, uczucia i prawda jakiej jest mało w dzisiejszej rzeczywistości. „Nie zbawię świata i nie deklaruję tego, ale mam świadomość, że przez moją muzykę mogę coś zmienić w życiu innych ludzi – mam nadzieję, że na lepsze. Mogę dać im coś z siebie, a może nawet pomóc. Odczuwam wielką odpowiedzialność za teksty, które piszę, bo wiem, że jeżeli ktoś mnie słucha, to mają one jakąś wartość nie tylko dla mnie, ale także dla niego. Tak jest ze wszystkim, co robimy szczerze i z miłością… Staram się poruszać trudne tematy w moim rapie. Nie promuję głupich wartości. Raczej opieram się na „staroświeckich” poglądach, ale w taki sposób, który zostanie zrozumiany przez słuchacza i zainspiruje go do refleksji na dany temat.” Wielokrotny gość programów telewizyjnych i radiowych. Jego filmu pokazywane były w największych stacjach telewizyjnych w kraju ; TVP, TVN.

„POMOCNA DŁOŃ”

„POMOCNA DŁOŃ”

Czerwiec przyniósł ze sobą rozpoczęcie projektu pn. Punkt Konsultacyjno- Interwencyjny „POMOCNA DŁOŃ” – ukierunkowanego na pomoc osobom uzależnionym oraz zagrożonym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych jak również współuzależnionych. Wsparciem objęci zostaną również rodzice, opiekunowie, wychowawcy.  Działania będą formą pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych oraz konsultacji indywidualnych. Każdego dnia serdecznie zapraszamy do siedziby naszego stowarzyszenia ul. Dylewicza 23, 08-110 Siedlce. Można również zadzwonić i umówić się na wizytę. Pracownik pierwszego kontaktu chętnie udzieli Państwu wyczerpujących odpowiedzi oraz pokieruje do specjalisty. Proszę dzwonić pod nr 513 09 22 22.

W ramach projektu planujemy:

I –  konsultacje indywidualne dla osób współuzależnionych, rodziców i opiekunów

II – konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych bądź zagrożonych uzależnieniem od środków psychoaktywnych

III – dyżur osoby pierwszego kontaktu

IV – porady psychologiczne

V- spotkanie z  ks. Markiem Dziewieckim skierowane w szczególności do rodziców, opiekunów, wychowawców, pedagogów szkolnych i osób uzależnionych bądź zagrożonych uzależnieniem pt. „Mechanizmy uzależnień i warunki odzyskania wolności”

VI –szkolenie dla 20 osób zajmujących się problemem uzależnień od środków psychoaktywnych. Temat „Narkotyki stare i nowe – profilaktyka, interwencja, działanie”

VII- konferencja kończąca działania projektowe – „Życie to eksperyment – młodzież wobec używek”.

Konferencja ks. Marka Dziewieckiego

Konferencja ks. Marka Dziewieckiego

Zapraszamy na konferencję pt. „Mechanizmy uzależnień i warunki odzyskania wolności”. Prelekcję wygłosi ks. Marek Dziewiecki – jest on członkiem Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Publikuje książki i artykuły m.in. na temat wychowania, małżeństwa i rodziny, psychologii zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień, a także z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Jest autorem ponad 70 książek i kilku audiobooków. Spotykamy się 12 czerwca br.  o godz. 13.00 Konferencja jest jednym z działań projektu pt. Pomocna Dłoń” współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

IMG_1828