„Razem profilaktycznie przeciwko uzależnieniom wśród  dzieci i młodzieży”

„Razem profilaktycznie przeciwko uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży”

W okresie od 01.02.2017r do 31.12.2017r zapraszamy do korzystania z pomocy Młodzieżowego Punktu Konsultacyjnego „RAZEM”. Z osobą pierwszego kontaktu można uzgodnić termin wizyty ze specjalistą i umówić się na rozmowę w siedzibie naszego Stowarzyszenia pod nr tel. 513-09-22-22 . Młodzieżowy Punkt Konsultacyjno-Interwencyjny „Razem profilaktycznie przeciwko uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” służy wsparciem zarówno nastolatkom i młodym dorosłym z problemem alkoholowym, jak też rodzicom i innym osobom bliskim, których pośrednio dotyka problem uzależnienia nastolatka lub młodego dorosłego. Pomagamy w analizie sytuacji i ocenie symptomów zagrożenia uzależnieniem. Wspieramy rodziców w trudnej, kryzysowej sytuacji, jaką powoduje w rodzinie eksperymentowanie i szkodliwe zażywanie przez dorastające dziecko oraz często towarzyszące temu nasilenie zachowań opozycyjnych, buntowniczych i agresywnych. Informujemy o sposobach i miejscach leczenia, o środkach psychoaktywnych, dostępnych na siedleckim rynku. Doraźnie pomagamy w zmianie postaw rodzicielskich na bardziej skuteczne i nie potęgujące m.in. narastania zespołu opozycyjno-buntowniczego. Motywujemy do podjęcia leczenia i pozytywnych zmiany w życiu!

Zapraszamy. Nie jesteś sam.

Grafika do tekstu z http://www.freepik.com">Designed by Jcomp / Freepik
Współpraca z Caritas

Współpraca z Caritas

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Caritas Diecezji siedleckiej. W naszym stowarzyszeniu realizowany jest projekt, w którym uruchomiony został Punkt konsultacyjno- rehabilitacyjny dla osób dotkniętych problemem alkoholowym, to miejsce, gdzie świadczona będzie profesjonalna pomoc osobom uzależnionym i wszystkim tym, których problem alkoholu w jakikolwiek sposób dotyka. Działania będą forma pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych oraz konsultacji indywidualnych. W ramach projektu podjęte zostaną następujące działania:

I – „Warsztatów poświęconych zdobywaniu umiejętności konstruktywnego dysponowania czasem relaksu, odpoczynku, zabawy ”.

II– konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych

III – porady psychologiczne dla osób uzależnionych

IV – warsztaty dla osób uzależnionych 5 lat minęło i co dalej pt. „Zdrowe i dobre życie”

V – dyżur osoby pierwszego kontaktu

Kolejne działanie jakie razem realizujemy to

Punkt konsultacyjno- rehabilitacyjny dla osób dotkniętych uzależnieniem od narkotyków. Działania będą forma pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych oraz konsultacji indywidualnych. W ramach projektu podjętych zostanie 5 działań:

Działanie I – warsztaty umożliwiające zdobywanie umiejętności potrzebnych do życia bez narkotyków

Działanie II – porady psychologiczne

Działanie III- konsultacje indywidualne

Działanie IV- szkoła dla rodziców

Działanie V- dyżur osoby pierwszego kontaktu.