RAJD ROWEROWY-SPOTKANIE INTEGRACYJNE- LEŚNE KLIMATY

RAJD ROWEROWY-SPOTKANIE INTEGRACYJNE- LEŚNE KLIMATY

Spotkanie integracyjne czyli aktywności na świeżym powietrzu, gry i zabawy terenowe, rajd rowerowy odbyło się 20 września 2020 r. Uczestnicy projektu, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy i członkowie Szansy brali udział w grach mających na celu integrację uczestników, dostarczenie niesamowitych wrażeń, adrenaliny oraz zahamowanie agresji.
W grach ważnym elementem jest cel i dążenie do niego, czego rezultatem jest grupowa współpraca i szacunek do siebie nawzajem. Wspólne spędzenie wolnego czasu, rajd rowerowy na koniec pieczenie kiełbasek na grillu i wspólne śpiewanie. Najlepszą metodą integracji jest zabawa, przez zabawę zdobyliśmy podstawowe umiejętności bycia razem pomimo różnicy wieku. Młodzieży z Ośrodka Wychowawczego wraz z opiekunami
i członkami Stowarzyszenia na miejsce spotkania przyjechali rowerami przebyli trasę około 15 kilometrów. Spotkanie integracyjne odbyło się w ramach projektu „Nie zażywasz- życie wygrywasz” współfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.
VI Rodzinny Piknik Trzeźwościowy Razem Łatwiej już za nami!

VI Rodzinny Piknik Trzeźwościowy Razem Łatwiej już za nami!

Tak jak w latach ubiegłych piknik odbył się w ostatnią sobotę wakacji tj. 29.08.2020 r. Dzięki uprzejmości Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy pana Jana Michalika, który udostępnił Stowarzyszeniu Szansa teren Ośrodka. Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji. Punktualnie o godzinie 13.00 Pan Paweł, prowadzący naszą imprezę wraz z Prezes Stowarzyszenia Szansa, p. Mirosławą Paczóska oficjalnie rozpoczęli piknik. Przez całe spotkanie towarzyszył Nam DJ, który zadbał o oprawę muzyczną. Uczestników nie wystraszyła nawet kapryśna pogoda wszyscy bawili się przy tanecznej muzyce do końca imprezy. Ze sceny zabrzmiało kilka energicznych utworów, po których prowadzący zaprosił dzieci i nie tylko na spotkanie z Pilotem z Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Chełmie- Centrum Lotnicze.

Na najmłodszych czekał z programem autorskim animacji i iluzji Clown ReSoRek,który z  najmłodszymi za pomocą magii zmieniał świat. Na odważnych czekał instruktor rzutu siekierą do celu (Leśne Klimaty), co było atrakcją nie tylko dla prawdziwych mężczyzn.
Stowarzyszenie przygotowało dla gości poczęstunek tj. kiełbaskę z grilla, oraz przepyszne mięso nad którym czuwali nasi wolontariusze. Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupie Działania Ziemi Siedleckiej mogliśmy cieszyć się smakami młodości waty cukrowej i popcornu.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia, a także wszystkim naszym podopiecznym za przybycie i możliwość spotkania mimo panującej pandemii Covid-19 w warunkach bezpiecznych dla wszystkich.
Do zobaczenia za rok!
20200829_161950
118590333_760934377783490_4248376334806209167_n
20200829_161315
fot. Paweł Chomać- Chomej Lab , Krzysztof Kosina, Emilia Borc.