Profilaktyka z filmem w tle

Profilaktyka z filmem w tle

To już kolejne działania jakie wykonujemy we współpracy z gminą Wodynie. Tym razem, nasze działania skierowane są dla uczniów lokalnej szkoły. „Profilaktyka z filmem w tle” – pod tą nazwą projektu kryją się działania polegające na przeprowadzeniu warsztatów profilaktyczno filmowych dla około 15 uczniów oraz zorganizowanie eventu pt. „Scenariusz życia” dla wszystkich uczniów i pedagogów. Ruszamy już z początkiem roku szkolnego! Poprzez zaplanowane działania chcemy przekazać wiedzę dotyczącą konsekwencji zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz wszelkich używek. Chcemy również pokazać pozytywny wpływ na nasze życie poprzez posiadanie pasji. Zajęcia poprowadzi Paweł Przewoźny, raper, mówca motywacyjny, filmowiec.

III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy RAZEM ŁATWIEJ – relacja

III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy RAZEM ŁATWIEJ – relacja

Już po raz trzeci spotkaliśmy się w ostatnią sobotę wakacji na Rodzinnym Pikniku Trzeźwościowym RAZEM ŁATWIEJ. Pogoda wspaniała, jak na zamówienie:) Piknik rozpoczął się punktualnie o godzinie 13.00. Bardzo szybko do Loterii Fantowej utworzyła się kolejka dzieciaków chcących wygrać upatrzoną nagrodę. Losów zabrakło już o godzinie 16.00

Na scenie gościliśmy m.in. Małą Orkiestrę Dni Naszych,  Rostkowski Country Band, Młodzieżowy Zespół ze Skrzeszewa. Występ solowy dała również nasza wspaniała wolontariuszka – Agnieszka Korycińska. Pokaz karate dało Stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki Jacek Szymański.

Najwięcej atrakcji czekało na przybyłe na piknik dzieci, były to konkursy plastyczne, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, chusta animacyjna, nadmuchiwane zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji. Nie było chwili żeby któreś ze stanowisk stało puste.

Kolejny raz razem z nami bawili się reprezentanci siedleckiego MEDYKA prezentując technikę udzielania pierwszej pomocy oraz malując twarze. Pierwszy raz za to gościliśmy Związek Polskich Spadochroniarzy – XXVII Oddział w Siedlcach, którzy zaprezentowali sprzęt jakim na co dzień posługują się spadochroniarze.

Jak co roku każdy uczestnik pikniku mógł skosztować wspaniałej kiełbaski z grilla, waty cukrowej oraz popcornu.

W trakcie pikniku prowadzona była zbiórka publiczna z przeznaczeniem na realizacje działań statutowych w postaci zajęć profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom oraz organizacjom, którzy pomagali w organizacji i przebiegu pikniku. Kolejne podziękowania należą się niesamowitym wolontariuszom, którzy włożyli wiele wysiłku realizację tej wspaniałej imprezy.

Zdjęcia z pikniku można obejrzeć TUTAJ

 

III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy RAZEM ŁATWIEJ

III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy RAZEM ŁATWIEJ

Wraz z Parafią p.w. Męczenników Podlaskich, zapraszamy na III Rodzinny Piknik Trzeźwościowy „Razem łatwiej”. Impreza rozpocznie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 13.00 na placu parafialnym przy ul. Daszyńskiego.

Lokalny festyn jest propozycją spędzenia ostatniej wakacyjnej soboty w rodzinnej, radosnej atmosferze. Zaproszenie jest skierowane do mieszkańców Siedlec i okolic, a zwłaszcza mieszkańców zachodniej części Siedlec i zarazem parafian kościoła p.w. Męczenników Podlaskich. – Pragniemy, aby mieszkańcy tej części Siedlec lepiej się poznali i zintegrowali. Bardzo zależy nam też na lepszym poznaniu naszego stowarzyszenia, któremu przyświeca jakże ważny społecznie cel: pomoc osobom w kryzysie życiowym, którego przyczyną jest uzależnienie od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu oraz profilaktyka szkodliwych społecznie zachowań, jak m.in. nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, czy też „komputeroholizm” lub „smartfoholizm”.

Piknik przy ulicy Daszyńskiego jest formą promowania zdrowego stylu spędzania wolnego czasu, bez alkoholu i innych używek. Impreza jest zdecydowanie przyjazna rodzinom, także tym z małymi dziećmi. Dla maluchów przygotowano szereg atrakcji, konkursów i zabaw integracyjnych.

Zabawa piknikowa będzie trwała od godz. 13.00 do 18.00. Będzie loteria fantowa, wspólne grillowanie, pyszny bigos z „Chodowiaka”, popcorn, wata cukrowa. Dla dzieci przygotowane zostaną: plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami. Atrakcją dla malców będą też mega bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie twarzy.

Na estradzie wystąpią mała Orkiestra Dni Naszych, Rostkowski Contry Band, zespół śpiewaczek z Pruszyna Pieńki – Ale-babki, solistka Agnieszka Korycińska, Zespół Młodzieżowej Straży Pożarnej z Przywór Dużych, młodzieżowy zespół ze Skrzeszewa, który zaśpiewa, zatańczy i poprowadzi zabawy integracyjne. Dodatkową atrakcją będzie wspólny taniec „zumba”, który poprowadzi instruktor z klubu Forma Fitness Siedlce. Zobaczymy też pokazy: sztuk walki kickboxingu oraz Łukasza Witczuka, mistrza Polski i Europy, który pokaże, jak prawidłowo ćwiczyć nordic walking.

Podczas pikniku, kadra Zespołu Szkół Medycznych będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy, a strażacy z jednostki OSP w Przyworach Dużych zaprezentują nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też swoje umiejętności. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zabawią się razem z publicznością w grę edukacyjno-profilaktyczną. Gościem imprezy będzie XVII Pułk Spadochroniarzy z Siedlec. Na terenie obok placu prowadzone będą przejażdżki motocyklami.
Podczas pikniku  prowadzić będziemy zbiórkę publiczną na cele statutowe stowarzyszenia. Zapraszamy na nasz profil na fb gdzie można na bieżąco śledzić nasze działania www.facebook.com/SzansaSiedlce