Leśne klimaty – Spotkanie integracyjne

Leśne klimaty – Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne, czyli aktywności na świeżym powietrzu, dla członków Stowarzyszenia Szansa, ich rodzin oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy odbyło się 8 września 2019 r. w niesamowitym miejscu „Leśne Klimaty” w okolicy Siedlec.
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, która polegała na strzelaniu z łuku. Zabawa dostarczyła niesamowitych wrażeń, adrenaliny oraz zahamowanie agresji. Na zawodach strzeleckich zabawa się nie skończyła, czekał na nas jeszcze park linowy, zjazdy na tyrolce, tor przeszkód itd. Wszyscy bez względu na wiek bawili się wyśmienicie.

W zabawach integracyjnych ważnym elementem jest cel i dążenie do niego, czego rezultatem jest grupowa współpraca i szacunek do siebie nawzajem. Razem robiliśmy mega bańki oraz kręciliśmy zwierzaki z balonów. Najlepszą metodą nauki jest zabawa więc dlatego nasze spotkanie, to program gier i zabaw integracyjnych, które pozwoliły nam zdobyć podstawowe umiejętności z survivalu, jednocześnie zintegrowały grupę wspólną rywalizacją. Wspólne spędzenie wolnego czasu pozwoliło nam lepiej się poznać, a także mieliśmy przyjemność poznać wspaniałych „chłopaków” z MOW , na koniec piekliśmy kiełbaski, karkówki przy grillu. Spotkanie integracyjne to jedno z działań projektu „Nie zażywasz- życie wygrywasz”, który współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Udział w spotkaniu wzięło 49 osób.

V RODZINNY PIKNIK TRZEŹWOŚCIOWY RAZEM ŁATWIEJ

V RODZINNY PIKNIK TRZEŹWOŚCIOWY RAZEM ŁATWIEJ

V Rodzinny Piknik Trzeźwościowy Razem Łatwiej już za nami! Jak co roku w ostatnią sobotę wakacji spotkaliśmy się na placu parafialnym Parafii pw. Bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach. Punktualnie o godzinie 13.00 Pani Dorota Todorska, prowadząca naszą imprezę wraz z Prezes Stowarzyszenia Szansa, p. Mirosławą Paczóska oficjalnie rozpoczęli piknik. jako pierwsi na scenie zagrał zespół MagneZ. Ze sceny zabrzmiało kilka energicznych utworów, po których prowadząca rozpoczęła pierwszy etap konkursu profilaktycznego w kategorii dzieci do lat 11. Kilkanaście minut później ku uciesze dzieci na scenie pojawił się Klaun Resorek. Kolejną gwiazdą muzyczną był a wspaniała Zuzia Janik, uczestniczka polskiej edycji The Voice Kids. To już drugi raz gdy u nas występuje. Kolejnym punktem programu była energetyczna Zumba, gdzie reprezentantki Forma Fitness Siedlce porwały publiczność do tańca. Uff…. było gorąco. Zmęczeni wyczerpującym tańcem przeszliśmy do drugiego etapu konkursu profilaktycznego, tym razem dla młodzieży. Oj pytania nie należały do najłatwiejszych…. Następnie scenę zajęli Banici Zamojscy opowiadając pracy rekonstruktora historycznego. Mimo tak upalnego dnia nawiedziły nas Huragany! Grupa dzieci reprezentująca gminę Sterdyń wykonała kilka polskich szlagierów. Powoli zbliżaliśmy się do końca, a gwiazdą wieczoru był Kapitan Jacek – czyli Wojtek Wiśniewski z zespołem.

W trakcie imprezy pomiędzy gośćmi przechadzali się muzykanci z Kapeli Biesiadnej, którzy swoją muzyką i strojem nawiązującym do okresu międzywojennego umilali czas gościom imprezy. Dla gości dostępna był popcorn, grill, lemoniada (za którą dziękujemy Wspólnocie Odkupieni, działającej przy parafii). Jak co roku dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia, a także wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!