Punkt terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu „Punkt konsultacyjno-rehabilitacyjny SZANSA”

Punkt terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu „Punkt konsultacyjno-rehabilitacyjny SZANSA”

Projekt Punkt konsultacyjno- rehabilitacyjny „SZANSA’’ realizowany od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r., skierowany jest do osób uzależnionych od alkoholu. To miejsce, gdzie świadczymy profesjonalną pomoc osobom uzależnionym i wszystkim tym, których problem alkoholu w jakikolwiek sposób dotyka. Grupa docelowa to dziewczyny, kobiety a także mężczyźni dotknięci uzależnieniem. Działania są formą pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych, warsztatów, grup oraz konsultacji indywidualnych świadczonych w lokalu na przedmieściach- ul. Dylewicza 23, co z całą pewnością zagwarantuje większą dyskrecję korzystającym z pomocy .

W ramach projektu podjęte zostały następujące działania:

  • Prowadzenie grupy rozwoju osobistego dla kobiet uzależnionych (co drugi wtorek godzina 18.00)
  • Konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych/ współuzależnionych (co drugi wtorek godz. 13-18)
  • Porady psychologiczne dla osób uzależnionych ( 2 razy w miesiącu –czwartki 17-20)
  • Grupa Odnowy Duchowej dla osób uzależnionych (ostatnia sobotę miesiąca 9-15)
  • Dyżur osoby pierwszego kontaktu.

 

Pamiętaj jesteśmy po to aby Ci pomóc !!! Masz problem przyjdź

Leśne klimaty – Spotkanie integracyjne

Leśne klimaty – Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne, czyli aktywności na świeżym powietrzu, dla członków Stowarzyszenia Szansa, ich rodzin oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Gostchorzy odbyło się 8 września 2019 r. w niesamowitym miejscu „Leśne Klimaty” w okolicy Siedlec.
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, która polegała na strzelaniu z łuku. Zabawa dostarczyła niesamowitych wrażeń, adrenaliny oraz zahamowanie agresji. Na zawodach strzeleckich zabawa się nie skończyła, czekał na nas jeszcze park linowy, zjazdy na tyrolce, tor przeszkód itd. Wszyscy bez względu na wiek bawili się wyśmienicie.

W zabawach integracyjnych ważnym elementem jest cel i dążenie do niego, czego rezultatem jest grupowa współpraca i szacunek do siebie nawzajem. Razem robiliśmy mega bańki oraz kręciliśmy zwierzaki z balonów. Najlepszą metodą nauki jest zabawa więc dlatego nasze spotkanie, to program gier i zabaw integracyjnych, które pozwoliły nam zdobyć podstawowe umiejętności z survivalu, jednocześnie zintegrowały grupę wspólną rywalizacją. Wspólne spędzenie wolnego czasu pozwoliło nam lepiej się poznać, a także mieliśmy przyjemność poznać wspaniałych „chłopaków” z MOW , na koniec piekliśmy kiełbaski, karkówki przy grillu. Spotkanie integracyjne to jedno z działań projektu „Nie zażywasz- życie wygrywasz”, który współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Udział w spotkaniu wzięło 49 osób.

V RODZINNY PIKNIK TRZEŹWOŚCIOWY RAZEM ŁATWIEJ

V RODZINNY PIKNIK TRZEŹWOŚCIOWY RAZEM ŁATWIEJ

V Rodzinny Piknik Trzeźwościowy Razem Łatwiej już za nami! Jak co roku w ostatnią sobotę wakacji spotkaliśmy się na placu parafialnym Parafii pw. Bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach. Punktualnie o godzinie 13.00 Pani Dorota Todorska, prowadząca naszą imprezę wraz z Prezes Stowarzyszenia Szansa, p. Mirosławą Paczóska oficjalnie rozpoczęli piknik. jako pierwsi na scenie zagrał zespół MagneZ. Ze sceny zabrzmiało kilka energicznych utworów, po których prowadząca rozpoczęła pierwszy etap konkursu profilaktycznego w kategorii dzieci do lat 11. Kilkanaście minut później ku uciesze dzieci na scenie pojawił się Klaun Resorek. Kolejną gwiazdą muzyczną był a wspaniała Zuzia Janik, uczestniczka polskiej edycji The Voice Kids. To już drugi raz gdy u nas występuje. Kolejnym punktem programu była energetyczna Zumba, gdzie reprezentantki Forma Fitness Siedlce porwały publiczność do tańca. Uff…. było gorąco. Zmęczeni wyczerpującym tańcem przeszliśmy do drugiego etapu konkursu profilaktycznego, tym razem dla młodzieży. Oj pytania nie należały do najłatwiejszych…. Następnie scenę zajęli Banici Zamojscy opowiadając pracy rekonstruktora historycznego. Mimo tak upalnego dnia nawiedziły nas Huragany! Grupa dzieci reprezentująca gminę Sterdyń wykonała kilka polskich szlagierów. Powoli zbliżaliśmy się do końca, a gwiazdą wieczoru był Kapitan Jacek – czyli Wojtek Wiśniewski z zespołem.

W trakcie imprezy pomiędzy gośćmi przechadzali się muzykanci z Kapeli Biesiadnej, którzy swoją muzyką i strojem nawiązującym do okresu międzywojennego umilali czas gościom imprezy. Dla gości dostępna był popcorn, grill, lemoniada (za którą dziękujemy Wspólnocie Odkupieni, działającej przy parafii). Jak co roku dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia, a także wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!

Razem bliżej gwiazd

Razem bliżej gwiazd

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Gostchorzy w dniu 24 lipca zorganizowali piknik „Razem Bliżej Gwiazd”, na terenie MOW Gostchorz. Dzięki współpracy członkowie Stowarzyszenia Szansa mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. 20 lipca 1969 r. po raz pierwszy człowiek wylądował na Księżycu, w pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia przeprowadzono pokaz Obserwatorium Astronomicznego w MOW Gostchorz. Dzięki Siedleckiemu Towarzystwu Miłośników Astronomii mogliśmy zobaczyć jak z bliska wyglądają otaczające nas gwiazdy. Dodatkowo spotkało na wiele innych atrakcji: kajaki, pokaz sztuk walki, kółko malarskie, pyszne jedzonko i wiele innych. Super atrakcje nie tylko dla dzieci. Dziękujemy Panu Dyrektorowi MOW jak i wszystkim pracownikom za świetną zabawę no i ma się rozumieć podopiecznym za piękny obraz .Bardzo serdecznie dziękujemy.A oto kilka fotek z naszej zabawy.

fot. Krzysztof Kosina

IMG_0005_Easy-Resize.com

IMG_0036_Easy-Resize.com

IMG_9796_Easy-Resize.com

IMG_9906_Easy-Resize.com

IMG_9967_Easy-Resize.com

67076515_407130523482362_846056618272489472_n

Punktu Konsultacyjnego-Interwencyjnego ” Wiem więcej

Punktu Konsultacyjnego-Interwencyjnego ” Wiem więcej

Alkoholizm jest dzisiaj jednym z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych naszego społeczeństwa. Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która dotyka wiele osób bez względu na wiek, płeć i status społeczny. To choroba, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby.
Od 6 czerwca 2019 r. prowadzimy Punktu Konsultacyjnego-Interwencyjnego ” Wiem więcej” – ukierunkowany na pomoc dzieciom, młodzieży nadużywającej lub zagrożonej uzależnieniem, rodzicom/opiekunom jak i prowadzenie działań kulturalnych i sportowych.
Działania są forma pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych oraz konsultacji indywidualnych, świadczonych w lokalu na przedmieściach- ul. Dylewicza 23, co z całą pewnością zagwarantuje większą dyskrecję korzystającym z pomocy i może spowodować objęcie pomocą jeszcze większą grupę odbiorców. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy do NAS mamy wspaniałych specjalistów.

Punkt Konsultacyjno-interwencyjny „Nie zażywasz -życie wygrywasz”

Punkt Konsultacyjno-interwencyjny „Nie zażywasz -życie wygrywasz”

Używanie substancji psychoaktywnych niesie za sobą ryzyko pojawienia się szkód zdrowotnych i społecznych. Ryzyko to jest szczególnie duże, gdy po substancje te sięgają ludzie bardzo młodzi.
Punkt Konsultacyjno-interwencyjny „Nie zażywasz -życie wygrywasz” jest projektem profilaktycznym mającym na celu zminimalizowanie zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychoaktywnych i nowych substancji psychoaktywnych. Działalność promocyjna i reklamowa prowadzona na poprzednim etapie pozwoliła na rozpowszechnienie istnienia Punktu i pokazała zapotrzebowanie na taką pomoc. Program realizowany w ramach Projektu ma charakter poradnictwa w zakresie używania substancji psychoaktywnych, nowych substancji psychoaktywnych. Jest skierowany do młodzieży oraz młodych dorosłych eksperymentujących i szkodliwie używających narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych. Równolegle działaniami profilaktycznymi objęci zostaną rodzice oraz inni członkowie rodzin osób z problem narkotykowym. Projekt realizowany jest od 1 lipca do 15 grudnia 2019 r. i współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Punkt konsultacyjno-terapeutyczny „Mój problem”

Punkt konsultacyjno-terapeutyczny „Mój problem”

Mimo, że współuzależnienie nie zostało wpisane przez WHO do obowiązującej także w Polsce Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, Urazów i Przyczyn Zgonu, część badaczy traktuje je jako chorobę o nieznanej etiologii, ale mająca swój początek, możliwy do przewidzenia przebieg i zakończenie oraz metody leczenia.
Punkt konsultacyjno-terapeutyczny „Mój problem” – będzie dawał możliwości rozwoju i profesjonalnej pomocy osobom współuzależnionym, dorosłym członkom rodzin osób pijących szkodliwie i wszystkim tym, których problem alkoholu w jakikolwiek sposób dotyka. Osobami korzystającymi z Punktu będą w większości mieszkańcy gmin wiejskich. Działania będą kontynuowane w okresie wakacyjnym.
Działania są forma pomocy indywidualnej i grupowej w formie bezpłatnych i anonimowych porad psychologicznych oraz konsultacji terapeutycznych, świadczonych w lokalu na przedmieściach – ul. Dylewicza 23. Projekt realizowany jest od 4 lipca i potrwa do 15 grudnia współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego . Zapraszamy